Баскетболистките на Академик (Пловдив) постигнаха втора победа от началото на сезона в

...

Баскетболният Черно море Одесос губи под тепетата

Баскетболистките на  Академик (Пловдив)  постигнаха втора победа от началото на сезона в женската А група, район Изток. И вторият триумф за пловдивчанки бе над  Черно море Одесос  –  94:58 , защото на старта  Академик  надви точно варненки. Така тимът от Пловдив към този момент е с актив 2 победи и 2 загуби, а след провалянето в 4-ия кръг отборът на  Черно море Одесос  остава без победа досега, написа bgbasket.com.

И двата отбора позволиха много брак (31-38 борби), само че домакините имаха преимущество в битката под коша (68-52), а и записаха 32 откраднати топки против 18 за противника, който означи единствено 2 тройки в срещата. В идващия кръг на 7-и декември  Академик Пловдив  гостува на Локомотив в Стара Загора, а  Черно море Одесос  приема Берое във Варна.

Домакините отхвърлиха противника си още в първата четвърт. Варненският състав стартира обещаващо и направи серия от 7:0 първоначално, но  Академик  обърна от 9:11 до  29:11  след 10 минути игра, а серията на пловдивчанки стигна  26:0 . Състезателките на Черно море пък не вкараха панер от игра близо 7 минути. Голямата разлика даде опция на пловдивчанки умерено да проведат дуела и на почивката задатъкът им бе  55:24 . И през второто полувреме  Академик  доминираше и усилваше преднината си. Преди последната част домакините към този момент водеха с  81:34 . Най-голямата разлика достигна  58 точки  и макар, че гостите завоюваха последната част с 24:13, крайният излаз бе от дълго време решен.

Пет баскетболистки на  Академик Пловдив  вкараха 11 и повече точки, като най-резултатни бяха  Златка Кьосева  с 18 и  Мария Георгиева  и  Лина Димитрова  с по 15 точки.  Кьосева  добави 11 битки, а  Анна Римпова  се регистрира с 11 точки, 12 битки и 10 откраднати топки.

Мартина Славчева  и  Магдалена Маринова  бяха най-полезни за  Черно море Одесос , като осъществиха надлежно 11 и 10 точки.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!